Szybkie zlecenia

SDIG umożliwia składanie tzw. "szybkich zleceń", które są przekazywane na rynek bez konieczności wypełniania pełnego formularza zlecenia w CDMInternet.

Poniżej przedstawiamy instrukcję dotyczącą obsługi szybkich zleceń.

Aby złożyć szybkie zlecenie kupna/sprzedaży instrumentów finansowych postępuj według następujących wskazówek:

 1. Otwórz notowania SDIG.
 2. Odszukaj instrument finansowy, na który chcesz złożyć zlecenie.
 3. Jeżeli chcesz złożyć zlecenie kupna kliknij dwukrotnie na cenę waloru w kolumnie Limit S, jeżeli chcesz złożyć zlecenie sprzedaży kliknij dwukrotnie na cenę waloru w kolumnie Limit K.
 4. Otworzy się formularz zlecenia z wypełnionymi danymi:
 • Instrument - nazwa instrumentu finansowego, na który składasz zlecenie.
 • Liczba - wolumen akcji dla ceny waloru, który wybrałeś; to pole jest edytowalne - możesz zwiększyć lub zmniejszyć liczbę papierów, na które składasz zlecenie.
 • Typ zlecenia - domyślnie ustawione jest zlecenie z limitem ceny, to pola jest edytowalne - jeżeli nie chcesz składać zlecenia z limitem ceny, z listy rozwijalnej możesz wybrać: PKC, PCR, PEG, PEG-LIMIT.
 • Limit ceny - domyślnie wypełniane jest limitem z arkusza, w który kliknąłeś wybierając instrument finansowy; to pola jest edytowalne – możesz zwiększyć lub zmniejszyć limit ceny.
 • Typ ważności i Data ważności zlecenia - data bieżącej sesji
 1. Jeżeli chcesz wysłać zlecenie zatwierdź je przyciskiem "Kup" lub "Sprzedaj", jeżeli chcesz zrezygnować zamknij okno klikając na krzyżyk.
 2. Gdybyś chciał określić dodatkowe warunki w zleceniu, np. wielkość minimalną lub wielkość ujawnioną, kliknij przycisk "kupno" lub "sprzedaż", który otworzy standardowy formularz zlecenia.
 3. Po zatwierdzeniu, w oknie szybkiego zlecenia wyświetlona zostanie informacja odnośnie jego statusu. Dodatkowe informacje odnośnie statusu zlecenia można śledzić klikając na zakładkę "Narzędzia" - "Zlecenia bieżące".

Pamiętaj:

 1. Szybkie zlecenia dostępne są we wszystkich pakietach notowań. W przypadku pakietu STANDARD należy pamiętać, że informacje prezentowane są z 15 minutowym opóźnieniem. 
 2. Szybkie zlecenia można składać wyłącznie na bieżącą sesję.
 3. Nie ma możliwości określenia dodatkowych warunków: Stop loss, Stop limit, Wielkość minimalna, Wielkość ujawniona.
 4. Dostępne są przy wyłączonej autoryzacji (jeżeli masz włączoną autoryzację pojawi się standardowy formularz zlecenia).
 5. Zlecenia OTP wykonują się automatycznie jeżeli masz aktywny aneks oraz domyślnie włączone OTP.
 6. Jeżeli złożysz zlecenie sprzedaży na liczbę papierów przekraczającą posiadaną liczbę instrumentów na rachunku, zlecenie przed przekazaniem na rynek zostanie zredukowane.
 7. Szybkie zlecenia na instrumenty pochodne wysyłane są na tzw. portfel domyślny.
  Portfelem domyślnym jest :
 • portfel 00 lub portfel 99 (w przypadku Klientów posiadających aktywny portfel 99 [portfel Intraday] i wyboru instrumentu dopuszczonego do stosowania zabezpieczenia Intraday),

W trakcie danej sesji logowania w systemie CDMInternet portfel domyślny może ulec zmianie na portfel ostatnio użyty. Zmianę portfela domyślnego na portfel ostatnio użyty wywołuje:

 • portfel ostatnio użyty w złożonym zleceniu bezpośrednio w systemie CDMInternet na portfelu innym niż domyślny,
 • przejście do okna potwierdzenia zlecenia bez jego ostatecznego zatwierdzenia w systemie CDMInternet w przypadku gdy w formatce zlecenia określany jest portfel inny niż domyślny,
 • użycie kalkulatora do obliczenia wymaganego zabezpieczenia w przypadku gdy w formatce zlecenia określany jest portfel inny niż domyślny.

Uwaga: Złożenie zlecenia w opcji Szybkich zleceń powoduje natychmiastowe przekazanie zlecenia na rynek bez dodatkowych potwierdzeń. Aby uniknąć błędów przed wysłaniem zlecenia sprawdź czy wszystkie jego parametry zdefiniowałeś prawidłowo.

INFOLINIA:

801 140 490*

22 591 24 90**

*(opłata za jeden impuls)

**(opłata wg cennika operatora)