Strategia FW20

Informujemy, że z dniem 16.07.2018 r. dotychczasowe materiały analityczne "Raport futures" oraz "Raport futures intraday" zostały zastąpione raportem "Strategia FW20". Raport będzie zawierał zalecenie inwestycyjne na najbardziej płynną serię kontraktów terminowych na WIG20. Raport będzie ukazywał się nieregularnie.

Zaprezentowany poniżej komentarz stanowi jedynie część Raportu. Pełen Raport, wraz z informacją na temat czynników ryzyka dostępny jest do pobrania w formie pliku pdf. 

 

KLUCZOWE POZIOMY

SPRZEDAJ - cena bieżąca (2 224 pkt.)

oczekiwany zasięg ruchu (target price): 2 190 pkt.

poziom zlecenia zabezpieczającego (stop loss): 2 250 pkt.

 

UZASADNIENIE
Zeszłotygodniowym spadkiem notowań FW20 zmaterializował się scenariusz zarysowania formacji głowy z ramionami (RGR). Jest to prospadkowy układ techniczny, którego wiarygodność potwierdzona została dużą dynamiką ruchu prowadzącego do przebicia tzw. linii szyi. Aktualnie obserwujemy odreagowanie, wpisujące się w scenariusz ruchu powrotnego. Niewielkie wzrosty skutkują uspokojeniem po stronie wskaźników, których skrajne wyprzedanie (widoczne np. na Oscylatorze Stochastycznym) również uzasadniało trwające odbicie. Dojście do oporu (czyli wcześniejszego wsparcia) w postaci wspomnianej linii szyi teoretycznie wyczerpuje typowy zasięg wzrostowej korekty w trendzie spadkowym, co może stanowić dobrą okazję do zajęcia krótkiej pozycji.

 

INFOLINIA:

801 140 490*

22 591 24 90**

*(opłata za jeden impuls)

**(opłata wg taryfy operatora)