Ferrari zadebiutuje na amerykańskiej giełdzie NYSE już 21 października

Producent kultowych samochodów luksusowych planuje ze sprzedaży akcji na giełdzie w Nowym Jorku zebrać 893 mln dolarów. Debiut akcji samochodowej firmy z Maranello planowany jest na 21 października 2015 roku. Fiat Chrysler, który posiada obecnie 90 proc. akcji Ferrari, zamierza wystawić na sprzedaż pakiet odpowiadający 9 proc. udziałów. Wpływy z IPO Spółka planuje wykorzystać na spłatę zadłużenia i rozwój pozostałych marek. Reszta akcji Ferrari będzie w posiadaniu Fiata do początku przyszłego roku kiedy prawdopodobnie nastąpi kolejna sprzedaż akcji.

Przychody Ferrari wyniosły w ubiegłym roku 2.76 mld EUR czyli 18 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk netto w tym okresie zwiększył się o 11 proc. do 265 mln EUR. Firma rocznie wypuszcza około 7 tys. aut, znacznie mniej od popytu.

Fiat po wyjściu z segmentu samochodów luksusowych zamierza podjąć konkurencję w segmencie samochodów oferowanych przez Toyotę oraz VW.

Nazwa systemowa Spółki/ Ticker: RACE US 

Źródło: prospekt

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą CDM

Jak złożyć zlecenie?

  jak kupić          logowanie

Niniejsze informacje są upowszechniane przez CDM Pekao S.A. w celu reklamy lub promocji świadczonych usług, z którymi związane jest ryzyko inwestycyjne szczegółowo określone na stronie http://www.cdmpekao.com.pl/.

INFOLINIA:

801 140 490*

22 591 24 90**

*(opłata za jeden impuls)

**(opłata wg cennika operatora)