Oferta sprzedaży jest dokonywana na podstawie: „Article 2437-quarter, paragraphs 1, 2 and 3 of the Italian Civil Code”.
Oferowane akcje są akcjami odkupionymi uprzednio w ramach ogłoszonej przez emitenta w grudniu 2017 r. dobrowolnej oferty odkupu „withdrawal right”.
Poza terytorium Włoch, ww. oferta jest skierowana wyłącznie do „kwalifikowanych inwestorów” zgodnie z informacją, o której mowa poniżej:
„Neither the Shares Subject to Withdrawal which are the subject matter of the offer on an option and pre-emption right basis pursuant to Italian law nor the option rights may be offered in those countries such offer is not permitted without specific authorization in accordance with the applicable law, or by way of an exemption from the same. In the Member States of the European Economic Area (each an “EEA Member State”) other than Italy having implemented the Prospectus Directive (Directive 2003/71/EC, as amended) this communication and the offer on an option and pre-emption right basis pursuant to Italian law of the Shares Subject to Withdrawal are addressed only to “qualified investors”, as defined in the Prospectus Directive as implemented in the relevant EEA Member State.”
Zapisy na akcje mogą być wykonane w ramach tzw. „Option Rights” oraz „Pre-emption Rights”.
I. Wykonanie “Option Rights”:
1) Zasady wykonania “Option Rights”:
- Kod ISIN akcji, z których jest wykonywane prawo: IT0005239360.
- Kod ISIN praw: IT0005319808.
- Prawa nie są przedmiotem obrotu na żadnym rynku regulowanym.
- Prawa zostały przydzielone wszystkim akcjonariuszom Spółki, natomiast wykonać je mogą jedynie uprawnieni akcjonariusze, o których mowa powyżej.
- Akcje są oferowane dotychczasowym akcjonariuszom, którzy posiadali istniejące akcje Spółki na dzień ustalenia prawa tj. 24 stycznia 2018 r.
- Prawo od objęcia akcji można wykonywać w stosunku 1 akcja subskrybowana za każde 352 akcje posiadane na dzień ustalenia praw.
- Cena, po której nabywane są akcje wynosi 16,34 EUR.
- Termin zapisów: 23.01.2018 r. – 21.02.2018 r. Ze względu na konieczność przekazania przez KDPW informacji o zapisach do Clearstream Banking S.A. z siedzibą w Luksemburgu jeszcze w czasie trwania zapisów, termin zakończenia subskrypcji ulega skróceniu.
- Termin przydziału akcji nie został jeszcze określony. - Wykonanie prawa może być związane z pobraniem Italian Financial Transaction Tax (IFTT/tobin tax).
2) Formalności związane z wykonaniem „Option Rights”:
- złożenie w POK CDM Pekao S.A. wypełnionego i podpisanego formularza „Subscription Form” (formularz dostępny w POK CDM Pekao S.A. dla Klientów uprawnionych do złożenia zapisu). W formularzu tym należy pozostawić niewypełnione rubryki: „ABI code”, „MT Account No.”, „Seq. No.” oraz dane w sekcji „Intermediary”.
- dodatkowo złożenie dyspozycji blokady wykonywanych praw. Na dyspozycji należy umieścić adnotację dot. wyrażenia przez Panią/Pana zgody na pobranie opłaty za czynności związane z realizacją procedury odkupu wynikającej z pkt 8.6.2 Tabeli Opłat KDPW S.A. w kwocie 800,00 zł.
- dokonanie wpłaty na zakup akcji oraz za realizację procedury odkupu. - powyższe dokumenty muszą być złożone w POK CDM Pekao S.A. w nieprzekraczalnym terminie do 9 lutego 2018 r. do godz. 16.00.
II. Wykonanie “Pre-emption Rights”:
1) Zasady wykonania “Pre-emption Rights”:
- Wykonanie „Pre-emption Rights” wiąże się z dokonaniem zapisu dodatkowego na dowolną liczbę akcji oferowanych. Przedmiotem przydziału akcji w ramach „Pre-emption Rights” będą papiery nie objęte w ramach wykonania „Option Rights”. Przydział akcji może zatem odbywać się na zasadzie proporcjonalnej redukcji.
- W przypadku zamiaru złożenia zapisu na całą liczbę akcji pozostałych do przydziału po wykonaniu wszystkich „Option Rights”, akcjonariusz powinien wskazać w ramach wykonania „Pre-emption Rights” liczbę akcji całej oferty tj. 6.304.964 pomniejszoną o liczbę subskrybowanych przez niego akcji w ramach wykonania „Option Rights”. - Zapis dodatkowy w ramach „Pre-emption Rights” jest składany jednocześnie z zapisem w ramach „Option Rights”, na tym samym formularzu „Subscription Form”.
- Do złożenia zapisu dodatkowego są uprawnieni akcjonariusze, którzy wykonują „Option Rights”, jak również inwestorzy, którzy nie mają minimalnej liczby praw aby subskrybować przynajmniej jedną akcję w ramach „Option Rights”.
- Cena, po której nabywane są akcje wynosi 16,34 EUR.
- Termin przydziału akcji nie został jeszcze określony.
2) Formalności związane z wykonaniem „Pre-emption Rights” są analogiczne jak przy „Option Rights”:
- złożenie w POK CDM Pekao S.A. wypełnionego i podpisanego formularza „Subscription Form” (formularz dostępny w POK CDM Pekao S.A. dla Klientów uprawnionych do złożenia zapisu). W formularzu tym należy pozostawić niewypełnione rubryki: „ABI code”, „MT Account No.”, „Seq. No.” oraz dane w sekcji „Intermediary”.
- dodatkowo złożenie dyspozycji blokady wykonywanych praw. Na dyspozycji należy umieścić adnotację dot. wyrażenia przez Panią/Pana zgody na pobranie opłaty za czynności związane z realizacją procedury odkupu wynikającej z pkt 8.6.2 Tabeli Opłat KDPW S.A. w kwocie 800,00 zł.
- dokonanie wpłaty na zakup akcji oraz za realizację procedury odkupu.
- powyższe dokumenty muszą być złożone w POK CDM Pekao S.A. w nieprzekraczalnym terminie do 9 lutego 2018 r. do godz. 16.00.
Aby wykonać zapis dodatkowy należy dopełnić tych samych formalności, które wskazano w związku z wykonaniem „Option Rights” również w nieprzekraczalnym terminie do 9 lutego 2018 r. do godz. 16:00.
UNICREDIT SPA - Notice to shareholders of ordinary shares (wersja angielska oferty)
Niniejsze informacje są upowszechniane przez CDM Pekao S.A. w celu reklamy lub promocji świadczonych usług. Inwestując na rynkach zagranicznych należy w szczególności zwracać uwagę na następujące ryzyka: - ryzyko przyszłego kształtowania się kursu – brak pewności, co do kierunku kształtowania się ceny instrumentu finansowego w przyszłości potencjalnie skutkujący stratą części lub całości zainwestowanego kapitału, - ryzyko walutowe - w przypadku instrumentów finansowych nabywanych na rynkach zagranicznych lub denominowanych w walutach obcych dodatkowym elementem niepewności jest ryzyko kształtowania się kursów walut obcych w stosunku do waluty polskiej, powodujące że inwestycja w te instrumenty może mieć efekt odmienny od założonego, - ryzyko regulacyjne kraju inwestowania – związane z odmiennymi uregulowaniami prawnymi i podatkowymi obowiązującymi na rynkach zagranicznych, na których dokonywana jest inwestycja w instrumenty finansowe, - ryzyko regulacyjne kraju emitenta – związane z odmiennymi uregulowaniami prawnymi i podatkowymi obowiązującymi w kraju emitenta instrumentu finansowego.
Ryzyko inwestycyjne zależy również od rodzaju instrumentu finansowego, będącego przedmiotem inwestycji i jest szczegółowo określone w Pakiecie Informacyjnym oraz na stronie https://www.cdmpekao.com.pl/edukacja/bezpieczenstwo/ryzyko-inwestycyjne/